↓↓لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:12

 قسمتی از متن فایل دانلودی:

تفريحات سالم و سازنده از نظر اسلام، چه چيز‏هايي هستند؟

انسان، موجودي است كه از دو بعد ، جسم و روح، پديد آمده است و هر كدام نيازها و آسيب‏هاي خاص خودش را دارد. همان گونه كه بدن انسان به انواع غذاها احتياج دارد ، روح آدمي نيز به شادابي و تفريحات سالم نيازمند است. بنابراين، غذاي روحي و رواني، همواره در كنار غذاي جسم، مطرح بوده است.

اميرمؤمنان، حضرت علي‌عليه‌السلام مي‏فرمايد: مؤمن را سه وقت است؛ « وقتي كه در آن با پروردگار خود به راز و نياز مي‏پردازد و وقتي كه به حساب نفس خود مي‏رسد و وقتي كه به لذت‏هاي حلال و خوش مي‏گذراند»1. همچنين حضرت در نامه خود به مالك اشتر مي‏فرمايد: «اگر در همه اوقات نيت، پاك و درست باشد و مردم در امنيت و آسايش باشند، اوقات همه از آن خداست»2. امروزه به تجربه نيز ثابت شده، اوقاتي كه انسان به تفريح مي‏پردازد، سبب انبساط خاطر اوست و آمادگي براي ساير فعاليت‏هاي زندگي، از طريق همين تفريحات سالم به دست مي‏آيد و اگر زندگي، سراسر فعاليت، كار، درس و نظاير اينها باشد، طولي نخواهد كشيد كه تعادل روحي و جسمي انسان به هم خواهد خورد و شالوده وجود ، به سستي خواهد گراييد.


فروشگاه فایل پی دی فا تفريحات ,وقتي ,انسان ,فایل ,تفريحات سالم منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فایل سوگند ویسکو فیلم | وبلاگ فیلم و سریال ویسکو فیلم جدید ترین اهنگ ها از هستی صدا کنکوریست مرکز جوار دانشگاهی دانشگاه صنعتی سیرجان حسین عشق منی فیزیک دانلود جدیدترین آهنگ های ایرانی | افشین موزیک بسیج دانشجویی دانشگاۀ فرهنگیان خوزستان پاسخ نامه جویا مجد فصل ششم پایه هشتم درویش موزیک ‏15دی96go ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کنگان 98 99 جواب جویا مجد نهم داستانی از ادبیات فارسی که در آن یک فرد موجب تغییر جامعه می شود انشا درباره فرهنگ هفتم بچگی شیرین در سریال پس از باران اهنگ هایده بدبختی ما گناه تلگرام چ روزی انسداد میشه پیرحسین کولیوند ویکی پدیا