↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:18

 قسمتی از متن فایل دانلودی:

انتخاب رشته کامپیوتری، احتمال و شانس قبولی

احتمال قبولی هر داوطلب به سه عامل نمره کل، تعداد داوطلب و ظرفیت آن رشته در دانشگاه که مد نظر داوطلب است، بستگی دارد. پس می توان گفت: شانس قبولی در کنکور سراسری برابر است با ظرفیت رشته محل ضربدر سهمیه مربوطه، تقسیم بر تعداد داوطلب در آن رشته. بنابراین هرچه تعداد داوطلبان کمتر باشد و یا ظرفیت رشته محلی بیشتر باشد، شانس قبولی بالاتر خواهد رفت. با درنظرداشتن تمامی مطالب گفته شده در این بخش و سایر مطالب گفته شده در سایر بخشهای قبلی در بعضی از حالات امکان محاسبه شانس تقریبی قبولی هر فرد در هر رشته محلی با توجه به آمار کنکورهای سالهای گذشته وجود دارد. اما همچنان که شما نیز می دانید شرایط آزمون هر سال دستخوش تغییراتی می گردد. تغییراتی همچون ظرفیتها، سهمیه ها، نوع انتخاب داطولبان، تقسیمات جدید رشته ها به صورت بومی، منطقه ای، قطبی و کشوری، ناحیه ای، ضوابط خاص، جنسیت، نوبت پذیرش و .

شاید ایراد دیگری که بتوان به برخی انتخاب رشته های صرف کامپیوتری گرفت درنظر گرفتن شرایط اجتماعی، روحی، خصوصیات فردی هر داوطلب است. همچنان که می بینیم در ااکثر این برنامه ها، سلیقه فردی برنامه نویس تیز دخیل می گردد. و حتی در برخی از برنامه ها شاهدیم که عواملی چون سهمیه ها و . نیز  رعایت نمی گردد.

اما به هر حال با استفاده از کامپیوتر می توان از نتایج آماری سالهای قبل به عنوان یک الگو و راهنمای خوب استفاده کرد.

 اولویت رتبه:

یکی از وسواسهای بیجای داوطلبان آن است که فکر می کنند اگر رشته ای را که در انتخاب دهم خود دارند به انتخاب اول منتقل کنند، شانس قبولی آنان بیشتر خواهد شد. در صورتیکه با اقدام زیبایی که سازمان سنجش، انجام داده جابجایی رشته ها به در انتخاب یک داوطلب سبب افزایش شانس قبولی نیم شود بلکه پذیرفته شدن یک داوطلب در رشته ای مشخص فقط بستگی به توان علمی و نمره کلی است که کسب کرده بدین معنا که اگر داوطلبی که رتبه 5000 را کسب کرده رشته / محلی را در انتخاب صدوم خود قر ار دهد و داوطلبی رتبه 5001 همان رشته / محل را در انتخاب اول خود قرار دهد و آن رشته . محل تنها یک نفر ظرفیت باقیمانده داشته باشد، در آن رشته / محل داوطلب رتبه 5000 قبول می گردد و داوطلب 5001 مردود. بنابراین داوطب، نگرانی از جهت اینکه با جابجایی اولویت ها شانس قبولی خود را افزاش دهند ندارند و پس با خیالی راحت و خونسردی کامل باید تنها به انتخاب 100 رشته خود بپردازید. حال همین مطلب را به گونه ای دیگر بررسی می کنیم.

به عنوان مثالی دیگر اگر داوطلب (شماره 10) کد رشته x را در اولویت صدم قرار دهد و نمره اش در رشته محل مذکور مثلاً 7000 باشد و داطولب (شماره 2) با همان شرایط از نظر سهمیه و ضوابط دیگر با نمره 6999 رشته x را در اولویت قرار دهد و در آن کد رشته تنها یک نفر ظرفیت باقی مانده باشد. داوطلب (شماره 1) یعنی داوطلبی که نمره بیشتری ندارد اما در 99 انتخاب قبلی خود قبول ندشه، قبول می شود. حال اگر هر دو داوطلب با شرایط و ضوابط یکسان دارای نمره 7000 گردند و بازهم داوطلب (شماره 1) رشته x را در اولیوت صدم و داطولب (شماره 2) رشته x را در اولویت اول و انتخاب نموده باشند و اگر داوطلب (شماره 1) در 99 انتخاب قبلی خود پذیرفته نشده باشد. هر دو داطولبان به عنوان پذیرفته شده در آن رشته تلقی می شوند و در این حالات یک نفر اضافه بر ظرفیت مربوط به دانشگاه معرفی می گردد.

اولویت رشته:

به نظر بنده شاید از معدود ایرادهای ظرفیتی که بتوان به سازمان سنجش و دفترچه راهنمای انتخاب رشته این سازمان گرفت دو ایراد زیر باشد که هر  دو به دلیل توجه بیش از حد سازمان به انتخاب گسترده 100 تایی و اهمیت صرف دادن به علاقه مندی داوطلب است.

و.

لینک خرید :

https://bit.ly/2PcVZcI


فروشگاه فایل پی دی فا رشته ,داوطلب ,قبولی ,شانس ,شماره ,نمره ,شانس قبولی ,داوطلب شماره ,انتخاب رشته ,رشته محلی ,داطولب شماره منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بیست رام,20رام,دانلود رام,download rom,دانلود رام سامسونگ,هواوی,Huawei,samsun,Samsung, سامسونگ,رام تک فایل,رام چهار فایل,ASUS,رام ایسوس, لنوو,دانلود رام لنوو, هیدن مود ردلاو چت|لاو چت|ردلاوچت|رد لاو چت|چت لاو|red-love-chat رنجر گیم-هرآنچه نیاز داشته باشید ManoAvina ❤❤راه سعادت❤❤ ورق و ایرانت گروه طراحی وحید طرح تست مووی آهنگ صادق آزمند تورو میخواستم هانده ارچل در دیوانه در کلاس درس دانشگاه هوسی در گذشته رابطه در حضور همسراول عکتاب جویامد ریاضی هفتم ذخایر بستر دریا ها چگونگی تشکیل آنها سوگند به رود گنگ دوبله فارسی انشا ذهنی 100 قسمت اخر سريال زندگي گمشده دانلود نسخه ویندوز hamkelasiappgo سریال ترکی زندگی گم شده اپارات